Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profese

31. 3. 2009

 Profese

 

Blacksmithing

Těžké kladivo dopadalo kovadlinu s pravidelným: "Bum, bum, bum" a svou nepoddajnou silou tvarovalo kus neformného čtverce do přesně vyváženého a dokonale ostrého meče. Starý ork na chvíli odložil kladivo, otřel si pot, který mu kapal do očí a na moment se zahleděl do dálky, kde mohl vidět jenom své vlastní duchy. "Já vás pomstím!" zavrčel svým hrubým hrdelním hlasem a do každé rány dával celou svou nenávist vůči těm krvežíznivým bestiím, lidem. Rána, rána, nažhavit, rána, rána, ochladit. Nekonečný cyklus úkonů, který snad niky neměl skončit. Ruce se mu klepaly a po těle stékaly pramínky potu, kolikrát už chtěl polevit, kolikrát už chtěl ustoupit. Ale když si vzpomněl na jeho rodinu, na ta mrtvá, nehybná a krví zalitá těla jeho detí a jeho ženy, nad kterými se smála skupinka lidí, vlila mu nenávist novou sílu do žil. Ostatní orkové se mu už dávno vyhýbali, nikdo ho nikdy neviděl jíst, ani spát. To prázdné a tupé "Bum, bum, bum." se rozléhalo Orgrimmarem neustále, ve dne i v noci. Starý ork namočil měč do sudu, ze kterého se okamžitě vznesl oblak páry. Po několika sekundách se z páry vynořil dokonalý měč. Starý ork se naposled usmál a padl vyčerpáním mrtvý k zemi. "Cink, cink" ještě chvíli poskakoval po dlaždicích dokonalý meč a pak se rozzářil rudě krvavým světlem, jak kov vstřebal všechnu orkovu nenávist. Teď prahl po krvi, žíznil po krvi aliance. A té se mu jistě brzy dostane. 

Blacksmithing - kovářství
je úmění vytváření zbraní a zbrojí z rud, které se natěží pomocí profese mining, zároven může vyrábět  brousky, které vylepšují dočasně vylepšují zbraně. Každý kovář si může vybrat své zaměření, podle toho zda chce vyrábět mocné zbraně či epické brnění

 

Enchanting

První paprsky se ještě ani nedotkly širokých Orgrimmarských ulic a starý nemrtvý už pospíchal na své místo před bankou. Jen co dorazil na své oblíbené místo, už začal křičet a hlas mu vibroval jak se jeho nemrtvé plíce snažily nahnat vzduch do hrdla. "Vylepším vám zbraně, brnění, všechno jen za malý poplatek, díky staré magické technice vše zaručené a levné!" nikdo nevěděl proč stále pokračuje, někteří říkali, že za živa byl hamoun a ta hamižnost přežila i jeho vlastní smrt, jiní že jeho řemeslo je to jediné co mu smrt nevzala.
 "Wow ten je tak krááásneej, koukejte jak modře září" rozplývala se mladá a hezká elfka nad mečem, který jí právě starý nemrtvý okouzlil a tím přilákala pozornost všech okolojdoucích, zejména několika místních mladíku. Nemrtvý se jen štastně usmíval a mnul si ruce. Dnes bude mít práce až, až.
 Slunce už dávno zapadlo za obzor a starý nemrtvý teprve dokončil poslední zaříkání. Jeho poslední zákazník odkvapil na svém oři někam do tmy okolo města. "Hej staříku dej nám co máš a my ti nic neuděláme." oslovil ho hrubý hlas jednoho z party rváčů vyhlášených po celém městě. "To, to, to nemůžu." Statný ork se jenom pohrdlivě usmál a uchopil obušek co měl za pasem. Poslední co nemrtvý viděl bylo dubové dřevo, které se neuvěřitelnou rychlostí blížilo k jeho obličeji.
 "Teto, teto, kde je čaroděj." tahala malá orčice v Orgrimmarském sirotčinci svou vychovatelku za šaty a snažila se při tom povyskočit, tak aby mohla z okna zahlédnout, zda jejich mesiáš už nejde. Ošetřovatelka vyhlédla z okna. Kde jen ten starý nemrtvý může být, přeci jen každý večer přinesl něco dobrého dětem a občas i nějakou tu hračku. Zavrtěla hlavou, to přeci není její starost, kdo se v těch nemrtvích má vyznat. "Tak šup děti do postele." křikla a zatáhla starou záclonu.

Enchanting - očarování
Díky nemuž může hráč vylepšovat itemy různými druhy enchantů, počínaje bonusovými staty konče chance-on-hit efekty, výborná profese v kombinaci s tailoring, suroviny získává ničením zelených a lepších itemů (uncommon, rare, epic)


Engineering

"Palte, palte" křikl pevným hlasem kapitán Dondri a sám zapřel těžkou pušku o ramenu a stisknul spoušt. Celý svět se na okamžik zastavil, Hluk bitvy, sténání raněných a ultrazvukové skřeky obřích bestií plamenné légie přehlušilo jedno jediné cvaknutí a pak výstřel. Zbran udeřila Dondriho do ramene takovou silou, že mimovolně ustoupil o několik kroků. Výhled na bitevní pole i na jedovatě zelenou oblohu mu na chvíli zakryl tmavý kouř, ale i přes něj viděl padající sileutu obřího démona. Prásk, prásk, prásk rozlehly se výstřely po celém trpasličím perimetru. Dondri si dovolil na okamžik pohlédnou na svůj oddíl. Trpaslíci, pušky, gnómské vynálezy, brnění, krása pohledět. Když tu ucítil nepříjemný pach ohně, magie a ozónu. Prudce trhnul hlavou, téměř na dosah jeho ruky se tyčil infernal, obří hora z kamenů a temně zelených plamenů. Dondri si odfrkl, jak nesnáší magii, kam se hrabe tahle takzvaná síla na čistotu technologie. Bleskově vytáhnul z kapsy granát s thoriovou výstuží zuby vytrhl pojistku a mrštil ho po bestii, která se na něj se zuřivým šklebem sápala. Malá thoriová kulička opsala líný oblouk a když narazila do kammeného těla infernala vybuchla zářivou explozí, která na okamžik vymazala okolní svět. Dondri několikrát zamrkal ve snaze zbavit se mžitků, ale to už mu do ramene mlátil jeden z důstojníků:"kapitáne, takhle to už dlouho nevydržíme! Kde skara sou gyrokoptéry!" "Vrrrrr." jako na zavolání se rozezněl údolím rytmický zvuk parních motorů a zpoza mraku se snášelo několik gyrokoptér, které vypouštěli svůj smrtonosný náklad na démony plamenné légie. Dondri položil pušku na zem, hřbetem ruky si otřel pot z čela a slastně vydechl "Jak já miluju technologii!"

Engieneering - Inženýrství (strojařství) 

 Engineering je profese, zaměřená na výrobu granátů, pušek, robotů,a dalších jiných nejrůznějších předmětů. Engineering využívá rudy, které se dají získat pomocí profese mining.

 

 

Jewelcrafting

Prsty se Jarohovi třásly a z pekelného soustředění mu kapky potu kapali na vystrčený jazyk z pevně sevřených rtů. Konečně třpytivý drahokam přesně padl do prstene, který vyráběl již celý měsíc. Vystavil prsten proti světlu a drahokam, který pohltil světlo se rozzářil vesele červenou barvou, barvou lásky. Jaroh se spokojeně usmál: "Jsi skoro tak krásný jako Marie, s tebou bude naše zasnoubení hračka," složil kompliment malému prstýnku uprostřed své dlaně. "Jarohu, pojd! Hodina za chvíli začíná." vyrušil ho ze snění hlas spolužáka. Jaroh v duchu proklel celou magii i svého mistra a pospíchal na hodinu. Tak se těšil až Marii požádá o ruku, že se nedokázal na hodinu soustředit a jediné čeho dosáhl bylo, že mu mistr po škole kázal. Ale ted už pospíchal přes les, směrem k farmě, kde Marie žila. V ruce neustále obracel prstýnek, jako by mu mohl dodat sílu. Už je skoro tam, tady v mlází poprvé Marii políbil. Když tu mu nohy zastavily uprostřed pohybu. Několikrát zamrkal, jako by to co viděl byla jenom noční můra, kterou může mávnoutím proutku zmizet. Přímo na tom samém místě objímal Marii jiný chlapec, přímo před jeho očima se něžně líbali. Udělal pár zmatených kroků a pak mu až z hlouby duše vyrazil zoufalý výkřik: "Máááriéé!!" Ta upustila svého nového milence a s vylekaným výrazem pohlédla na Jaroha :"promin." sklopila oči. Jaroh se rozklepal po celém těle jak jeho zoufalá duše hledala jakoukoli možnou magii a pak se zoufalým výkřikem vypustil všechnu tu sílu na svět. Marie nestačila ani zakřičet, než jí zuřivá magická exploze rozložila na prach stejně jako celé údolí. Jediné co zbylo byl malý třpytící se prsten s krvavě rudým drahokamem.

Jewelcrafting - klenotnictví
Díky nemuž může hráč vyrábět trinkety, prsteny, a náhrdelníky, sošky, které hráče léči v bitvách a mnoho jiných výborných předmětu. Na vyšších skillech umí hráč vyrábět drahokamy, které se dají použít v rýzných částech vybavení a zlepší jejich vlastnosti.

 

Leatherworking

Korgath, mladý orkský lovec klekl na zem, prsty strčil do trusu na zemi a přičichl: "Je ještě teplý, už musíme být kousek." promluvil na štěně vlka, které hravě poskakovalo okolo, a vydal se klusem za svoji kořistí. Už několik dní honil legendárního jelena, který se proháněl po těchto lesích, a dnes už byl tak blízko, dnes už ho konečně chytí. Představil si tu kůži a tu tuniku co z ní vyrobí, tím rodičům dokáže, že je už dost silný, aby se vydal hledat svého bratr, který se ztratil během jedné z běžných šárvátek orčí patroly s temnými elfy. Dnes to dokáže, cítil to, samým vzrušením cítil mravenčení na zátylku. Rozhrnul husté křoví a před ním na malé pasece, stál ten nejkrásnější jelen jakého kdy viděl. Stál tam v celé své kráse. Pyšně, hrdě, bez hnutí. Téměř jako by cítil orkovu povinnost. Korgath plynulým pohybem sundal ze svých zad luk a co nejjtišeji napnul tětivu. "Vzum" protnul šíp vzduch a trefil jelenovi přímo do srdce. Ten se jen naposled vzepjal a padl k zemi. Korgath vytáhl stahovací nůž a v duchu poděkoval jelenovi za jeho obět. Jen co zanořil nůž do kůže uvědomil si že tu chybí jeho společník. "Vlku, vlku!" zavolal a zapískal na píštalku. Vždy přiběhl, ale dnes ne. "Vlku!" v jeho hlase se mýsila zloba i zoufalství. Husté křoví okolo něj zašustilo a zpoza něj vyšla skupinka lidí. "Hledáš tohle?", řekl ten nejrobustnější a hodil na zem vlka s podříznutým hrdlem. Korgath uslzenýma očima vzhlédnul k lidem. V jejích rukou se leskly dýky a v jejich očích hořela smrt. 

Leatherworking - kožedělnictví
Díky němuž může hráč vyrábět kožené a na vyšších skillech kroužkové brnění, suroviny získává pomocí profese skinning, výborná profese pro povolání, které můžou používat leather a mail armor, na vyšších skillech může vyrábět i itemy které permanentně zvýší vlastnosti armoru.
Hráč má možnost si zvolit několik specializací a to: dragonscale elemental a tribal leatherworking, které mu umožnijí vyrábě specifické epické itemy.

 

Tailoring

Věž byla stará a temná, světlo z malé příruční lampy stěží dokázalo rozetnout tu hustou lepivou temnotu přímo nasáklou starobylou a mocnou magií. Seyra se otřásla, pochybovala, že by kdy mohla být tak mocný mág, jako její mistr. Udělala několik kroků a po stěnách se rozeběhly stíny jak světlo postoupilo zase o několik metrů dál. Proč ten paličák musel chtít žít tady, tohle mu zdraví určitě nevrátilo. Šáhla na stěnu a na konečcích prstů jí zůstala rosa. A konečně se před ní vynořily staré dubové dveře. Kolikrát tady už stávala a čekala na zázraky, které uvidí, až jí mistr opět otevře. Dnes už jí žádné zázraky nečekají. Prudce otevřela a zamrkala aby zahnala slzy. Studená a tichá místnost. Kam se podělo to teplo, které tu cítila dokud žil. Místnost jako by se zaplnila starými vzpomínkami, támhle na židli seděl a starými třesoucími se prsty sešíval róbu. Seyra vzpomínala na téměř chlapecký výraz, když se ho zeptala proč šije, když by si dokázal vyčarovat lepší šaty jen lusknutím prstů. Odpovědí jí zůstalo jen pobavené ticho a šibalský úsměv ve starcově umírajících očích. Postoupila dál do místnosti a uviděla mistrovo lože, a na něm složená róba s malým lístečkem na vrchu. "Pro moji milovanou Seyru, vzpomínej na mě v dobrém" Z očí jí vyrazily slzy, ten starý pošetilý hlupák. Utřela si slzy a jediným pohybem vyklouzla ze starých šatů a oblékla si nové. Jen se jemná látka dotkla její kůže ucítila všechnu tu moc, co do ní proudila. "Tak tohle jste pro mě připravil mistře, děkuji" zašeptala Seyra do tiché místnosti.

Tailoring - Šití
Díky němuž může hráč šít cloth armor z látek které padají z humanoid příšer, může šít batohy a několik stálých vylepšení na zbroj, tato profese je výborná pro každého mága, priesta a warlocka. Hráč si stejně jako v profesy blacksmithing může vybrat zaměření a to speelfire, shadowave a mooncloth tailoring, které mu umožníjí přístup k unikátním epickým receptům.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář